تاریخ امروز:28 تیر 1403

به انتظار نشستن اشتباه ماست

منتظر فرصت هستید تا حس و حال کاری که همیشه می‌خواستید انجام دهید را پیدا کنید؟ منتظرید ساعت رند شود و درس خواندن را شروع کنید؟ منتظرید که یک پول غیر ممکن به حسابتان واریز شود و بعد کاری که آزارتان می‌دهد را رها کنید؟ آیا منتظرید که فرد اشتباهی که یک سال است با او در رابطه جدی هستید تغییر کند؟ از انتظار کشیدن دست بردارید، به انتظار نشستن، اشتباه ماست!

تغییر ایجاد نمی‌شود مگر با معکوس کردن این روند، بدون شروع کاری، هرگز حس و حال آن کار را پیدا نخواهید کرد، بدون تصمیم جدی درمورد رابطه‌تان با شخص مذکور هرگز چیزی در این رابطه بهتر نخواهد شد. باید حرکت کنید، در جریان بیفتید، باید آن کتاب را بخوانید، آن کسب و کار را شروع کنید، باید از هر جایی که هستید یک قدم جلوتر بروید، به انتظار نشستن، اشتباه ماست و نه مزیت شخصیتی ما!

برای به دست آوردن بهترین‌ها، باید اقدامی کنید. باید حرکت کنید، با خود قرار بگذارید که همین حالا بلند می‌شوم و برای ده دقیقه این کار را انجام می‌دهم، اگر به قدری طاقت فرسا بود که نمی‌توانستم، آن را ادامه نخواهم داد. دیروز گذشته است و فردا هم هنوز نیومده است، تنها زمانی که بر آن کنترل کامل دارید حالاست و تنها کسی که می‎توانید کنترلش کنید خودتان هستید. اگر داستان آلیس در سرزمین عجایب را خوانده یا شنیده باشید احتمالا یادتان است که مربایی در این داستان بود که هر روزی می‌توانستید آن را بخورید به جز امروز، یعنی هم فردا می‌شد مربا را خورد و هم دیروز، فقط امروز نمی‌شد. می‌بینید؟ چقدر شبیه به ما و کارهای ماست که مرتب به شنبه، هفته آینده، آخر ترم تحصیلی و فرداهایی که هرگز نمی‌آیند موکول می‌کنیم؟! به انتظار نشستن اشتباه ماست، بلند شوید و اقدامی بکنید، اجازه ندهید عوامل ثانویه به جای شما تصمیم بگیرند و زندگی شما را رقم بزنند!

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *