تاریخ امروز:6 خرداد 1403

مهارت‌های اساسی که تا دیر نشده باید یاد بگیریم

فرقی ندارید که زن هستید یا مرد، 16 سال دارید یا 35 سال، شاغل هستید یا خانه‌دار، این مهارت‌های اساسی را در زندگی باید بلد باشید!

  • آشپزی کردن: بله، حتی اگر آقا هستید و همسر یا کس دیگری در خانه آشپزی می‌کند، شما باید حداقل اصول آشپزی را بدانید، این مهم است که بتوانید وقتی تنها هستید با هر وسیله‌ای در خانه شکمتان را سیر کنید!

  • خیاطی: قرار نیست لباس خاصی بدوزید، دانستن اصول اولیه و پایه خیاطی در حدی که بتوانید جوراب پاره‌تان را بدوزید یا بخش از لباس که شکافته شده را درست کنید کافی است، برای این امور واقعا لازم نیست به خیاطی مراجعه کنید!
  • یک مهارت پولساز: در هر شرایطی که هستید خوب است که یک مهارت برای پول درآوردن بلد باشید، این مهارت می‌تواند کارهایی مانند ادیت فیلم و عکس، نقاشی و سفارش طراحی، شیرینی پزی و یا هر مهارت دیگری باشد، باید بتوانید در شرایط بحران خودتان پول دربیاورید و به کسی متکی نباشید.
  • مهارت گفت و گو: شما برای بقای ارتباطات خود نیاز به مهارت گفت و گو و صحبت کردن در جمع را دارید، در آینه و یا با یک دوست تمرین کنید تا بتوانید با اضطراب کمتری در جمع صحبت کنید.
  • استفاده از کامپیوتر و تکنولوژی: لازم نیست همه برنامه نویسی کنند یا بتوانند از پس تمام کارها با لپتاپ و کامپیوتر بربیایند، همین که بتوانید کارهای ساده را با کامپیوتر انجام دهید و به روز باشید کافی است، مهارت‌های هفتگانه کامپیوتر را در خود تقویت کنید. کار با آفیس، اکسل و پاورپوینت را در حدودی بلد باشید، کنجکاو باشید و در گوشی یا سیستم خود جست و جو کنید.
  • کمک‌های اولیه و پیش‌بیمارستانی: نحوه CPR و احیا را به خوبی یاد بگیرید. برای این منظور بهترین کار مراجعه به نزدیک‌ترین مرکز هلال احمر و ثبت نام در کلاس است، شرکت در کلاس کمک‌های اولیه هلال احمر کاملا رایگان است و تنها هزینه کمی در پایان دوره از شما برای صدور مدرک در صورت تقاضای شما درخواست خواهد شد.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *