تاریخ امروز:6 خرداد 1403

همه عکاسان باید این تصویر را ثبت کنند

سبک‌های زیادی برای عکاسان وجود دارد و برای هر تکنیک خاصی از عکسی، انواع لنز و قابلیت‌های مختلف در دوربین‌های عکاسی تعبیه شده‌اند، هر کسی که قصد دارد به عنوان یک عکاس حرفه‌ای در این زمینه مشغول به کار شود، گذشته از انتخاب سبک و سلایق شخصی، باید حداقل دو مدل تصویر را به درستی و با استانداردهای تعیین شده ثبت کند تا به عنوان یک عکاس بتواند کار حرفه‌ای خود را شروع کند.

این دو مدل عکس به شرح زیر هستند:

  • تصاویر شارپ و واضح: یک عکاس حرفه‌ای باید بتواند بدون این که از نورهای با شدت بالا و فلش دوربینش استفاده کند، عکسی کاملا واضح بگیرد که در این عکس نباید هیچ یک از بخش‌ها و آیتم‌های تصویر تار افتاده باشند. تصاویر شارپ اولین معیار برای سنجیدن میزان مهارت عکاس هستند.
  • تصاویر فوکوس یا پس‌زمینه تار: این نوع تصاویر را زیاد دیده‌ایم. بسیاری از ما حتی تلاش کرده‌ایم که با تلفن همراه، تصاویری با پس زمینه تار بگیریم، یک تصویر باکیفیت با پس زمینه تار و سوژه‌ی واضح، به ما کمک می‌کند عکاس حرفه‌ای را تشخیص دهیم.

همچنین علاوه بر کسب مهارت در تکنیک‌های عکاسی بالا، عکاس باید سوژه خود را بشناسد، از نقطه کانونی اطلاع داشته باشد، پس زمینه خود را مشخص کند و دقیقا بداند که به چه شدت و زاویه نوری احتیاج دارد و این نور به چه شکل به سوژه مورد نظر برخورد می‌کند.

همچنین عکاس حرفه‌ای به خوبی می‌داند که باید مسیر چشم بیننده را در نظر گرفته و همچنین فاصله مناسبی با سوژه و منظره مورد نظرش داشته باشد تا عکس را از زاویه درستی بگیرد. معمولا در ابتدای کار از عکاسان خواسته می‌شود که در دو حالت عمق کانونی کم و زیاد، در طبیعت تمرین عکاسی کنند تا هم بر سوژه‌ها متمرکز شوند و هم بتوانند به درستی پس زمینه را کادربندی کنند.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *