تاریخ امروز:6 خرداد 1403

روزتان را با این صبحانه‌ ها آغاز کنید

صبحانه ها نقش مهمی در روزمره ما دارند ، اگر در طول روز و خصوصا تا زمان ناهار احساس رخوت و خستگی می‌کنید و نمی‌توانید آن‌طور که می‌خواهید از انرژی خود بهره بگیرید، یا اگر سر کلاس یا سرکار مدام چرت می‌زنید و ضعف می‌کنید، شاید به این دلیل است که صبحانه مفصلی میل نمی‌کنید! در ادامه چند صبحانه بسیار مقوی را معرفی می‌کنیم که بتوانید با آن‌ها انرژی و سوخت مورد نیاز بدنتان را تامین کنید.

  • عسل، بهترین ماده موجود برای صبحانه: فواید شگفت انگیز عسل بر هیچکس پوشیده نیست، برای مبارزه با عفونت و بیماری، برای دریافت انرژی مورد نیاز در طول روز و برای پوستی شفاف و بدون لک، عسل را برای صبحانه فراموش نکنید.
  • کره بادام زمینی، حتی اگر بدنساز هستید: اگر هر روز صبح ورزش می‌کنید و حتی وزنه‌های سنگین می‌زنید، کره بادام زمینی برای شما یک ضرورت است، کره بادام زمینی حاوی همه آن چیزی است که یک ورزشکار برای شروع روز به آن نیاز دارد. این صبحانه سالم و خوشمزه برای همه افراد قابل استفاده است و کمک می‌کند تا روزتان را پر انرژی شروع کنید و تا زمان نهار نیاز به ریزه خوری نداشته باشید.
  • تخم مرغ بخورید: اگر فرصت ندارید که صبحانه مفصلی درست کنید و همچنین تا زمان نهار هم قرار نیست چیزی بخورید، فقط تخم مرغ نجاتتان خواهد داد، سریع یک تخم مرغ آبپز یا نیمرو کنید. تخم مرغ یکی از سیرکننده‌ترین و همچنین مغذی‌ترین موادی‌ست که پیدا خواهید کرد. اگر طعم آن را دوست ندارید می‌توانید آن را به صورت املت، ترکیب شده با رب گوجه، با اسفناج و یا موسیر میل کنید.
  • انواع ارده طبیعی: ارده حاوی ویتامین‌های فراوان و سرشار از انرژی است، اما حتما نوع طبیعی آن را مصرف کنید که شکر افزوده نداشته باشد.
  • پنیر و گردو میل کنید: گردو برای افزایش کارایی ذهن شما در ابتدای روز معجزه می‌کند، می‌توانید نان و پنیر و گردو را به همراه چای عسل مصرف کنید!

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *