تاریخ امروز:2 اردیبهشت 1403

تکنولوژی می‌تواند زندگی را ساده‌تر کند

تکنولوژی می‌تواند زندگی را ساده‌تر کند ، دنیای امروز مملو از شگفتی‌های بسیاری می‌باشد که اکثر آنها را مدیون تکنولوژی است. از اختراع چرخ و پیچ گرفته تا سیم پیچ‌های برق و قدرتمندترین سرورهای ابری، همه و همه برای خدمت به انسان و ساده‌سازی امور روزمره ایجاد شده‌اند. شاید از نسل‌های قبل شنیده باشید که برای آب آشامیدنی باید تا نزدیک‌ترین چشمه‌ها مسافت‌های طولانی را طی می‌کردند، یا برای اطلاع‌رسانی نامه‌ای می‌نوشتند و آن را به کسی می‌سپردند تا شاید پس از روزها به دست گیرنده‌اش رسد. اما دنیای انسان‌ها از قرن هجدهم به بعد این این چالش‌ها را پشت سر گذاشته و در صدد فتح ماه و مریخ است.

یکی از دیدگاه‌هایی که اخیراً چالش برانگیز شده است این است که تکنولوژی و پیشرفت روز افزون آن قرار است بسیاری از شغل‌ها را از بین ببرد، اما اگر دقیق‌تر نگاه کنیم صرفاً قرار است بسیاری از شغل‌های سنتی را به شکلی جدید و با کمیت و کیفیت بهتری، جایگزین کند. پس قرار نیست زندگی‌ها ویران شوند، بلکه برای تسریع روند پیشرفت باید از کبوترها به توییتر، از نامه‌ها به ایمیل، و از دستگاه تایپ به کیبورد روی آوریم. پرداخت قبوض، ثبت نام در موسسات دلخواه و خرید اینترنتی راهکارهایی‌ است که زمان زیادی از روزمان را آزاد می‌کند. این ویژگی‌ها سبب ایجاد بهره‌وری بهتر و سرعت بخشیدن به کارهای روزمره‌مان می‌شود.

یکی دیگر از زمینه‌هایی که تکنولوژی در آن فعالیت می‌کند، تحصیل و آموزش از راه دور و در بستر اینترنت می‌باشد. در دوره کرونا یکی از حیاتی‌ترین طرح‌ها آموزش آنلاین بود که از متوقف شدن جریان تحصیلی دانشگاه‌ها و مدارس جلوگیری کرد. همچنان با وجود این که خطر کرونا به آن شکل دیگر وجود ندارد اما با این حال عده‌ای همچنان آموزش از راه دور و غیرحضوری را به گذر از ترافیک و گرما و سرما ترجیح می‌دهند .بزرگترین هدف تکنولوژی، ساده‌سازی کارهایی‌ است که به راحتی از پس آن برنمیاییم. تولیدات با هزینه کمتر، حل مشکلات با استفاده از هوش مصنوعی و استفاده از نیروی کار ماشینی، بزرگترین دستاوردهای عصر جدید است.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *