تاریخ امروز:6 خرداد 1403

چگونه بدون سه‌پایه عکاسی کنیم

سه پایه عکاسی چه زمانی که دوربین به دست داریم و چه زمانی که می‌خواهیم تصویری را با تلفن همراه خود ثبت کنیم عنصری مهم برای تولید محتوای بی‌نقص است، اما در موارد زیادی هم به سه پایه دسترسی نداریم، چگونه می‌توان بدون سه پایه عکس‌های خوب و واضح گرفت؟

  • از خودتان به عنوان سه پایه استفاده کنید: اگر زاویه مورد نظرتان را پیدا کردید، می‌توانید بدن خود را در حالت و پوزیشنی قرار دهید که بیشترین پایداری را داشته باشد. آیا تصاویری از عکاسان حیات وحش تا به حال به چشنتان خورده است؟ بیشتر آن‌ها را در حالت نشسته، زانو زده و حتی درازکش می‌بینیم، شما هم می‌توانید با ستون کردن بدن یا دراز کشیدن در یک محیط راحت، جلوی لرزش دست را بگیرید و عکس واضحی ثبت کنید.
  • گزینه image stabilization را فعال کنید: اگر دوربین عکاسی دارید، ممکن است از قابلیت جذاب تثبیت تصویر برخوردار باشد، این گزینه را روشن کنید تا تصاویر واضحی بگیرید.
  • پشت سر هم عکس بگیرید: در دوربین‌های عکاسی و همچنین تلفن‌های همراه، قابلیتی وجود دارد که در کسری از ثانیه، چند عکس از سوژه می‌گیرد تا بتوانید بهترین را انتخاب کنید. این قابلیت Burst Mode نام دارد.
  • تایمر خودکار دوربین و گوشی: اگر سه پایه ندارید، می‌توانید دوربین خود را در محلی با ثبات فیکس کنید و عکس بگیرید. همچنین برای این که بیشتر بتوانید آماده ثبت تصویر باشید هم می‌توانید برای ثبت آن تایمر بگذارید و در این فاصله با هر دو دست دوربینتان را بگیرید.
  • از بند دوربین استفاده کنید: اگر بند دوربین را طوری تنظیم کنید و به دستان خود بپیچید که دوربین تکان اضافه نداشته باشد، می‌توانید یک تصویر واضح و خوب بگیرید.
  • آرنج‌ها را به هم بچسبانید: یکی از بهترین پوزیشن‌های ایستاده برای گرفتن یک عکس خوب بدون لرزش این پوزیشن است؛ آرنج‌های خود را در جلوی بدن به هم بچسبانید تا ثبات بیشتری داشته باشید!

 

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *