تاریخ امروز:2 اردیبهشت 1403

از کار کردنتان لذت ببرید

از کار کردنتان لذت ببرید ، برای بسیاری از افراد، لذت بردن از شغل و کارشان مثل یک رویا است، آن‌ها باور نمی‌کنند که کاری به غیر از کاری که الان مشغول به آن هستند وجود دارد و فکر هم نمی‌کنند که بتوان از کار فعلی لذت چندانی برد.

تصور بسیاری از ما از کار کردن چیز بغرنجی است؛ هر روز صبح با نق نق بیدار می‌شویم، به سختی چیزی می‌خوریم و خودمان را به اولین مترو یا اتوبوس می‌رسانیم تا به محل کار برسیم و با دردسرهای همیشگی سر و کله بزنیم، اما اگر به شما بگوییم که راهی برای نجات از این وضعیت وجود دارد، چه فکری خواهید کرد؟ با ما همراه باشید!

  • برای خودتان استراحت و تفریحاتی در کار در نظر بگیرید: پشت سر هم کار کردن بازدهی شما را نه تنها بالا نمی‌برد بلکه آن را کاملا تضعیف خواهد کرد، در طول روز برای خود استراحت و تفریحاتی در نظر بگیرید، می‌توانید یک کتاب همراه خود ببرید، یک ویدیوی زیبا از طبیعت در تلفن همراهتان ببینید، بازی‌های کوتاه انجام دهید و یا چند دقیقه در فضای باز قدم بزنید
  • حرکات کششی انجام دهید: انجام دادن حرکات کششی پشت میز در ابتدای روز و اواسط وقت کاری به شما کمک می‌کند تا حس و حال بهتری داشته باشید.
  • به کسب و کار خود فکر کنید: شاید شما هم مثل هزاران نفر دیگر در حال حاضر مشغول به این کار هستید تا برای رویاهای خود کمی پول جمع کرده و کسب و کار خودتان را راه اندازی کنید، برای رویاهای خود برنامه ریزی کنید، خود را در حال انجام آن کار مسجم کنید و باور کنید که کاری که الان انجام می‌دهید بخشی از این مسیر است!
  • کار را به خانه نیاورید: درمورد کار فقط در محل کار فکر کنید، این که به خانه برسید و نگران کارهای امروز و فردا باشید یا تنها وقتتان را با نشستن جلوی تلویزیون و دیدن اخبار تلف کنید به شما کمکی نمی‌کند، به جای آن در باشگاهی نزدیک خانه ثبت نام کنید، یک کار هنری تفریحی را شروع کنید، در خانه یوگا کنید و هر کار دیگری که به آن علاقه دارید را انجام دهید و از فضای کار فاصله بگیرید.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *