تاریخ امروز:28 تیر 1403

علت ها و راه حل رفع مشکل اجرا نشدن برنامه

برای بسیاری از ما پیش آمده که هنگام اجرای برنامه مورد نظرمان چه در تلفن همراه و چه در سیستم، با مشکل اجرا نشدن برنامه مواجه شده باشیم.

برنامه مورد نظر ما در سیستم عامل‌های مختلف ممکن است به دلایل مختلفی از جمله قدیمی بودن نسخه، اشکلات نرم افزاری، مسائل سخت افزاری و نرم افزاری مربوط به تلفن همراه و بسیاری موارد دیگر از جمله باگ‌ها به درستی اجرا نشود، در ادامه چند نکته برای حل این مشکل عنوان کرده‌ایم که برای هر سیستم عاملی و هر برنامه‌ای ممکن است موثر واقع گردد.

  • برنامه را ببندید و مجدد باز کنید: اولین راه و ساده‌ترین راه برای این که مطمئن شوید مشکل از راه اندازی برنامه نیست!
  • تلفن همراه خود را خاموش و روشن کنید: بسیاری از مشکلات نرم افزاری با یک ری‌استارت و یا ری‌بوت ساده تلفن همراه و یا سیستم، خود به خود حل می‌شوند.
  • ببینید که آیا برنامه به آخرین نسخه آپدیت شده است یا خیر: ممکن است نسخه‌ای قدیمی از برنامه را نصب کرده باشید، بررسی کنید و ببینید که آیا آپدیت جدیدی از این اپلیکیشن ارائه شده است یا خیر.
  • دیتای مربوط به برنامه را پاک کنید: با ورود به بخش تنظیمات تلفن همراه، می‌توانید با clear cache، کش برنامه را پاک کنید تا اشکالات احتمالی رفع شود.
  • از گزینه force stop استفاده کنید: این گزینه باعث می‌شود که تمام فرآیند باز شدن برنامه از اول شروع شود، دقت کنید که پیش از استفاده از این قابلیت در تنظیمات گوشی، اطلاعاتی که برایتان مهم هستند و جای دیگر از آن‌ها نسخه پشتیبانی ندارید را حتما ذخیره کنید.
  • برنامه را پاک کنید و دوباره نصب کنید: اگر نسخه جدیدی از برنامه ارائه نشده یا با آپدیت کردن برنامه باز هم دچار مشکل شدید، یک بار برنامه را از حافظه گوشی کامل پاک کرده و آن را دوباره نصب کنید.
اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *