تاریخ امروز:6 خرداد 1403

ایده‌های عکاسی خلاقانه با تلفن همراه

در مورد ایده‌های عکاسی خلاقانه با تلفن همراه میتوان گفت : چه کسی گفته است که شما حتما باید یک دوربین عکاسی درجه یک داشته باشید تا بتوانید تصاویر خوبی بگیرید؟ شما با داشتن یک تلفن همراه با دوربین متوسط می‌توانید با چند ایده خلاقانه، عکس‌های حرفه‌ای و هنری بگیرید، به طوری که عامه مردم نتوانند تشخیص دهند این تصویر با گوشی شما گرفته شده است! خصوصا امروزه با پیشرفت‌هایی که در حوزه فناوری تلفن همراه صورت گرفته، اکثریت ما به دوربین دسترسی داریم و می‌توانیم با همین تلفن همراه، تصاویر جذابی را ثبت کنیم، اگر راهش را بدانیم!

  • یک سه پایه یا جایی برای فیکس کردن تلفن همراه تعبیه کنید: لرزش دست یکی از مهم‌ترین علل بی‌کیفیت شدن عکس است، این موضوع تنها برای تلفن همراه صدق نمی‌کند و دامن دوربین‌های حرفه‌ای را هم می‌گیرد، برای این که بتوانید یک عکس خوب بگیرید لازم است که یک سه پایه یا هر وسیله دیگری که در دسترس شماست را برای گرفتن لرزش دوربین در نظر داشته باشید.
  • از کادربندی استفاده کنید: آیا تا به حال شده که حین عکاسی، دستتان به یکی از گزینه‌های تنظیمات دوربین گوشی بخورد و صفحه شطرنجی شود؟ این صفحه شطرنجی همان Grid lines است که برای عکاسی حرفه حسابی به دردمان می‌خورد. روی آن کلیک کنید تا صفحه گوشی مربع مربع شود، حالا با کادربندی درست، می‌توانید بهتر عکاسی کنید!
  • لطفا فلش گوشی را خاموش کنید: فلش گوشی را حتما در حالت خاموش قرار دهید، فرقی نمی‌کند شب باشد یا روز، فلش هیچ کمکی به عکاسی شما نمی‌کند!
  • صبور باشید: شما باید در زوایای مختلف از سوژه و منظره مورد نظر خود عکس بگیرید تا زاویه درست را پیدا کنید، حتی عکاسان فوق حرفه‌ای هم ساعت‌ها و بعضا روزها برای ثبت یک تصویر به بهترین شکل صبر می‌کنند، پس عجله نکنید و اجازه دهید که بهترین زاویه خودش را به شما نشان دهد!
  • بررسی کنید که آیا لنزتان تمیز است: خیلی وقت‌ها تصاویری با کیفیت پایین ثبت می‌کنیم فقط به این دلیل که لنز گوشی را مدت زیادی‌ست تمیز نکرده‌ایم! نگاهی به لنز انداخته و در صورت لزوم آن را حتما تمیز کنید.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *