تاریخ امروز:4 تیر 1403

موبایل می‌تواند بهترین تصاویر را ثبت کند

از آنجایی که این روزها، کاربردی‌ترین و البته در دسترس‌ترین وسیله در اطراف ما، موبایل یا تلفن همراهمان است، استفاده از آن به عنوان دوربین نیز امری اجنتاب‌ناپذیر است. از جمله مزیت‌های استفاده از موبایل به عنوان دوربین، می‌توان به همیشه در دسترس بودن آن، کیفیت بالای عکس‌ها، سبک و کاربری آسان، داشتن فیلترها و قابلیت ادیت عکس‌ها در لحظه اشاره کرد. شما می‌توانید در هر زمانی که احساس کردید دوست دارید منظره‌ای زیبا یا اتفاقی فرح‌بخش در اطراف خود را در خاطراتتان ثبت کنید، به راحتی می‌توانید موبایل خود را از جیب یا کیفتان خارج کرده و تنها با یک حرکت، آن زیبایی و احساس خوب را به ثبت برسانید. اما شاید این سوال برای شما پیش بیاید که چطور با دوربین گوشی عکس خوب بگیریم؟ آیا می‌توان با موبایل هم عکس‌های خوبی گرفت؟

همانطور که می‌دانید، انداختن عکس‌های زیبا و مناسبی که شبیه عکس‌های گرفته شده با دوربین باشد، مستلزم داشتن آگاهی از برخی نکات و قوانین عکاسی نیز هست. به عنوان مثال یکی از مرسوم‌ترین اشتباهاتی که ممکن افراد در هنگام گرفتن عکس به آن دچار شوند، عکس‌های بدون قاب‌بندی است. امروزه تمام موبایل‌ها با سیستم عامل‌های مختلف، دارای گزینه‌ای به نام Grid هستند که در دوربین موبایل شما، صفحه‌ای شطرنجی ایجاد می‌کند. فعال کردن این آیتم، باعث می‌شود شما با استفاده خطوط، مناظر را در راستای افق قرار داده و بهتر بتوانید عکس‌ها را کادر بندی کنید. از دیگر موضوعات مهمی که می‌تواند در گرفتن عکس به ما کمک کند، استفاده از فوکوس یا تمرکز دوربین هنگام این کار است.

برای اعمال فوکوس روی یک جسم، کافی‌ست در صفحه موبایل روی جسم مورد نظر ضربه بزنید تا فوکوس دوربین در آن نقطه جمع شود. با این کار علاوه بر افزایش کیفیت عکس، نشان می‌دهید که قصد دارید دقیقا از چه چیزی عکس بگیرید و دوربین شما باید روی چه چیزی تمرکز کرده و آن را واضح‌تر از سایر سوژه‌ها ثبت کند.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *