تاریخ امروز:6 خرداد 1403

صدای این گیتار عالی است

در مورد صدای این گیتار میتوان گفت گیتار یکی از محبوب‌ترین سازها در سطح جهان است و در ایران هم طرفداران زیادی دارد، بسیاری از موسیقی‌ها و ترانه‌هایی که دوستشان داریم و از آن‌ها لذت می‌بریم به وسیله گیتار نواخته و ضبط شده‌اند، اگر شما هم دوست دارید که این ساز را شروع کنید و بتوانید در آن خبره شوید، باید بدانید که چه گیتاری تهیه کنید که صدای خوبی داشته باشید. اگر گیتار مورد نظر شما ویژگی‌های زیر را داشت، صدای این گیتار عالی است!

  • ابتدا باید گیتارهای مختلف را امتحان کنید. سبک‌های زیادی از گیتار در بازار موجود هستند. آیا می‌خواهید گیتار کلاسیک بنوازید؟ گیتار فلامینگو؟ یا حتی گیتار جذاب الکتریک؟ تمام این سازها را در دست بگیرید، در صورت امکان حتما با یک مربی مشورت کنید.
  • گیتار خوب نباید قوس داشته باشد. دسته گیتار شما برای این که بتوانید آن را خوب بنوازید و صدای عالی از آن دربیاورید باید حتما صاف باشد. دسته گیتار را از لحاظ صاف بودن بررسی کنید، می‌توانید از فروشنده هم در این مورد کمک بگیرید یا با یک فرد حرفه‌ای برای خرید گیتار مراجعت کنید.
  • ساز بی‌کیفیت نخرید. به بهانه این که مبتدی و آماتور هستید و فعلا قرار نیست که حرفه‌ای ساز بزنید به خرید یک ساز غیر حرفه‌ای راضی نشوید. لازم نیست بهترین گیتار را خریداری کنید اما گیتار بی‌کیفیت هم نخرید چرا که مستقیما روی تکنیک، توانایی، علاقه و حتی استایل نوازندگی شما تاثیر خواهد داشت.
  • ابعاد گیتار مهم است، گیتار را در دست بگیرید و در حالت نشسته و ایستاده آن را بررسی کنید. نوجوانان و افراد کم سن و سال‌تر بهتر است که گیتارهای کوچک‌تر و بنا به صلاحدید استاد ساز خود انتخاب کنند. حتما نوازنده باید در فرآیند خرید ساز حضور داشته و ساز را امتحان کند.
  • به اکشن گیتار حتما توجه داشته باشید. به فاصله‌ای که بین سیم‌ها و دسته گیتار شما وجود دارد اکشن گیتار گفته می‌شود که تاثیر بسیار مهمی در نحوه نواختن گیتار دارد.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *