تاریخ امروز:2 اردیبهشت 1403

دوچرخه‌های پرنده با استایل ساده

بله درست است! به لطف مهندسان خلاق روسی، ما به زودی با تولید انبوهی از دوچرخه‌های پرنده زیبای ساده با قابلیت حرکت بدون چرخ و در حالت پرواز مواجه خواهیم شد. این دوچرخه‌های پرنده که هاوربایک نام دارند، توسط مهندسان یک شرکت جوان و خوش‌فکر در روسیه ابداع و به مرحله تولید رسیده‌اند. این دوچرخه پرنده که اسکورپین-3 نام گرفته است، سه پروانه مشابه کوادکوپتر دارد که دو پروانه در عقب و یک پروانه بزرگ در جلوی
آن تعبیه شده است. در حال حاضر آزمایش‌های اولیه این هاوربایک موفقیت آمیز بوده و مهندسان طراح امیدوارند که تا پایان سال 2024، این دوچرخه پرنده را به عموم مردم در بازار عرضه کنند.

البته که این مدل هاوربایک اولین دوچرخه و ماشین پرنده‌ای نیست که عرضه شده است اما بدون شک مینیمال‌ترین و شیک‌ترین ظاهر را برای ساده‌پسندان دارد. پیشتر در سال 2021 و 2022 هاوربایک دیگری با نام ایکس‌ توریسمو لیمیتد ادیشن ارائه و با قیمتی باورنکردنی عرضه شد، قیمت این هاوربایک چیزی بیش از نیم میلیون دلار بود.

این ماشین پرنده توسط مهندسان ژاپنی طراح و در سال 1400 شمسی با قیمت ششصد و هشتاد هزار دلار عرضه شد. هر چند که معلوم نیست شما حتی اگر بتوانید این هاوربایک را بخرید چگونه می‌توانید در حمل و نقل از آن استفاده کنید، چرا که هنوز قانونی مبنی بر چگونی استفاده از این وسیله وجود ندارد و راندن آن در فضای عمومی و در جاده‌های شهری و بین شهری در حال حاضر در جهان ممنوع است. باید دید که طراحان و شرکت‌های تولید کننده این نوع دوچرخه و موتور پرنده قرار است چگونه در راستای ایمنی، آموزش کار با این دستگاه و همچنین رایزنی با نهادهای نظارتی عمل کنند!

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *