تاریخ امروز:2 اردیبهشت 1403

با لنزهای جدید آشنا شوید

لنزهای دوربین عکاسی انواع مختلفی دارند و هر کدام برای اهداف خاصی توسط عکاسان به کار می‌روند، اگر شما هم دوست دارید که با این لنزهای جدید بیشتر آشنا شوید، ادامه مطلب را دنبال کنید!

  • لنز نرمال: احتمالا شما هم متوجه شباهت‌های لنز دوربین و چشم انسان شده‌اید. لنز نرمال لنزی است که دیدی کاملا مشابه با چشم انسان دارد. زاویه دید لنز نرمال با زاویه دید چشم شما یکسان و برابر است و این به معنای ثبت نشدن درجه روی سایر لنزها در این نوع لنز است.
  • لنز واید: لنز واید همان حسی را به شما می‌دهد که زمان زوم‌اوت کردن با تلفن همراهتان دارید. وقتی با لنز واید کار می‌کنید احساس می‌کنید که زاویه دید بزرگ و گسترده شده است و بخش زیادی از فضا را می‌توانید در دوربین خود جای دهید. همچنین می‎توانید سوژه مورد نظر خود را بزرگ‌تر از حد خود در مرکز لنز قرار داده و آن را عکاسی کنید.
  • لنز تله فوتو: لنزهای تله فوتو دقیقا برعکس لنز واید عمل می‌کنند، یعنی زاویه دید کوچک و بسته می‌شود و مانند لنز واید شاهد گسترده‌تر شدن فضا در دوربین خود نیستیم. برخلاف لنز واید، لنز تله فوتو سوژه شما را بزرگ‌تر نمی‌کند و به همین دلیل در عکاسی‌های پرتره کاربرد دارد.
  • لنز زوم: اگر احساس می‌کنید که هم به ویژگی‌های لنز تله فوتو نیاز دارید و هم دوست دارید یک لنز واید داشته باشید، لنزهای جدید و جذاب زوم مناسب شماست. لنزهای زوم هم می‌توانند زاویه دید را گسترده و اصطلاحا واید کنند و هم می‌توانند کاربردی مشابه لنزهای تله فتو برای عکاسی از فواصل دور و عکاسی‌‌های پرتره داشته باشند.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *