تاریخ امروز:4 تیر 1403

بهترین نور برای عکاسی منظره

عکاسان حرفه‌ای می‌دانند که بهترین نور برای عکاسی چقدر مهم میباشد و لذت بخش‌تر از عکاسی منظره و طبیعت نیست، اما از حق غافل نشویم یکی از سخت‌ترین کارها گرفتن یک عکس مناسب و استاندارد از همین منظره است! اگر شما هم به عکاسی مناظر علاقه دارید، پیش از همه باید بدانید که فاکتور مهم نور از دو جهت جهت نور و کیفیت نور بررسی می‌شود و نقش تعیین کننده در تصاویری که ثبت می‌کنید دارد. جهت نور واضحا به جهت برخورد نور با سوژه مورد نظر اشاره کرده و کیفیت نور بیانگر شدت نور است، یعنی نور تا چه حد قوی و تا چه حد ملایم می‌تابد و چقدر کنتراست در تصویر ایجاد خواهد کرد.

حال که کمی بهتر با نور در عکاسی آشنا شدیم، نکته مهم بعدی این است که وقتی در مناظر طبیعی عکاسی می‌کنیم، کیفیت از جهت مهم‌تر است، شما باید بتوانید به خوبی کیفیت نور مورد نظر خود را شناسایی و آن را در محیط پیرامون درک کنید تا بتوانید در زاویه‌ای مناسب، عکس مورد نظرتان را بگیرید. در ادامه چند نور مناسب برای عکاسی منظره را خدمت شما معرفی می‌کنیم!

  • نور جذاب ابری: یکی از زیباترین نورها برای عکاسی در منظره بدون شک نور ابری است، نور ابری لطافت خاصی دارد و معمولا ایجاد سایه نمی‌کند، از نور ابری برای عکاسی در دشت‌های باز، چمنزارها و ویوهای ابدی استفاده کنید.
  • نور بازتابی: نور بازتابی هم مانند نور ابری، از آن دست نورهای لطیف و زیباست که در منظره مورد نظر خودش را به خوبی نشان می‌دهد، از این نور برای عکاسی در فضاهای نسبتا بسته‌تر مانند دامنه کوه، دره‌ها و آبشارها استفاده کنید.
  • نور افقی: نور افقی همان نور جذاب با حس و حال غروب است که در عکس‌ها زیاد دیده‌اید، اگر علاقه به نورهای ملایم دارید و در عین حال می‌خواهید کنتراست ایجاد کنید، دو ساعت قبل یا دو ساعت بعد از غروب آفتاب دست به کار شوید و دوربینتان را دربیاورید!
اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *