تاریخ امروز:6 خرداد 1403

یادگرفتن کنترل رنگ‌های عکس آسان نیست

بیشتر افرادی که در زمینه عکاسی و ادیت عکس فعالیت می‌کنند، معتقد هستند که کنترل رنگ‌های عکس کار ساده‌ای نیست، با وجود این که راه‌های متنوعی برای انجام این کار وجود دارد، اما اگر کمی به نرم‌افزار فتوشاپ مسلط هستید، در ادامه چند راه نسبتا سریع و آسان برایتان داریم که بتوانید کمی جادو به تصاویر خود اضافه کنید!

  • اول از همه توصیه می‌کنیم که کنترل رنگ‌های عکس را به آخر کار ادیت موکول کنید، حتما پیش از آن میزان نور و کنتراست عکس را نهایی کرده و سپس سراغ ترکیب رنگ بروید. پس از آن، یک لایه تنظیم رنگ در فتوشاپ ایجاد کنید، این تناژ به دلخواه شما و با توجه به تصویر انتخابی شما می‌تواند متفاوت باشد. در ادامه با انتخاب ماسک تعادل عکس، آن را تصحیح کنید. این گزینه را در بخش apply images خواهید یافت.
  • اگر دوست دارید که تنظیم و کنترل رنگ بسیار دقیق‌تری داشته باشید و به سلیقه خود به تصویرتان پایه رنگی بدهید، از Selective Color استفاده کنید. Selective Color بهترین گزینه برای افرادی است که می‌خواهند نه تنها بر چشم بلکه بر ذهن بیننده و حسی که از تصویر منتقل می‌شود تاثیر بگذارند، با استفاده از این ابزار به راحتی رنگ‌های موجود در عکس را مستقل از هم تغییر داده و همچنین سایه‌ها و هایلایت‌های موجود را کنترل کنید.
  • اگر وقت چندانی برای اصلاح و کنترل رنگ در عکس مورد نظرتان ندارید، ابزار Auto Color را امتحان کنید. این ابزار هم روی نور عکس تمرکز می‌کند و هم رنگ تصویر را کنترل می‌کند. استفاده از آن ساده است و از قسمت images در منوی فتوشاپ قابل دسترسی می‌باشد. این ابزار به صورت اتوماتیک و فقط با یک کلیک، تصویرتان را از لحاظ نور و رنگ به ایده‌آل‌ترین شکل ادیت می‌کند.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *