تاریخ امروز:28 تیر 1403

بهترین نقاشی های دنیا را ببینید

در مورد بهترین نقاشی های دنیا میتوان گفت اگر از بسیاری از ما نام چند موسیقی مشهور یا چند بنای تاریخی مهم جهان را بپرسند احتمالا به سرعت چند گزینه را نام می‌بریم، اما چند نفر از ما هنگام شنیدن پرسشی درمورد بهترین و مشهورترین نقاشی‌های دنیا، موردی را به غیر از شب پر ستاره ونگوک یا نقاشی شام آخر می‌شناسیم؟ در ادامه چند مورد از بهترین‌ نقاشی‌های دنیا را به همراه توضیحی کوتاه بررسی خواهیم کرد تا بیشتر با این هنر جذاب آشنا باشید!

  • نقاشی مشهور مونالیزا، شاهکار هنری داوینچی: لبخند مونالیزا یکی از مشهورترین طرح‌های جهان است. این شاهکار توسط نقاش مشهور و نابغه، لئوناردو داوینچی خلق شده است.
  • شب پرستاره ونگوگ: شب پرستاره یکی از مشهورترین آثار نقاشی در سراسر جهان و معروف‌ترین اثر نقاش فقید ونگوگ است. متاسفانه این هنرمند نابغه پیش از مرگ خود به شهرتی که سزاوارش بود نرسید و تمام آثار او من جمله شب پر ستاره پس از فوت او به شهرت رسیدند.

  • شام آخر، اثر اسرارآمیز لئوناردو داوینچی: شام آخر از دو جهت مذهبی و هنری برای افراد زیادی در دنیا جایگاه ویژه‌ای دارد، جزئیات خاص این نقاشی و زمان زیادی که داوینچی صرف کشیدن آن کرده است هر بیننده را به خوب جذب می‌کند.
  • گرنیکا، شاهکار پیکاسو: پابلو پیکاسو مشهور نقاش اهل اسپانیا، یکی از بزرگ‌ترین نقاشی‌های دنیا را با قلبی شکسته از فجایع جنگ جهانی حوالی سال 1973 به تصویر کشید.
  • آفرینش آدم: این تصویر که الهام بخش آثار بسیاری از هنرمندان قرن شانزدهم تا قرون معاصر است توسط میکل آنژ مشهور به مدت چهار سال از سال 1508 تا 1512 خلق شده است. این نقاشی پر از جزئیات جذاب است و قرن‌هاست که نظر منتقدان زیادی را به خود جلب کرده است.
  • نقاشی جیغ: این نقاشی توسط ادوارد مونک نروژی در اواخر قرن نوزدهم خلق شد و به گفته برخی منتقدان، نمادی از اضطراب همیشگی انسان است.

  • گل‌های آفتاب‌گردان: گل‌های آفتابگردان یکی دیگر از آثار مشهور ونگوگ است، جالب است بدانید که این نقاشی باعث شد تا پس از مرگ ونگوگ، اطرافیان او در مراسم خاکسپاری‌اش به رسم یادبود گل‌های آفتابگردان بیاورند.
اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *