تاریخ امروز:2 اردیبهشت 1403

شباهت‌های کتاب خواندن و غذا خوردن!

در مورد شباهت‌های کتاب خواندن و غذا خوردن! شاید خیلی از شما با دیدن این عنوان تعجب کرده باشید، که غذا خوردن و کتاب خواندن چه شباهتی به هم دارند؟! اما احتمالا پس از این که نگاهی به این مطلب انداختید، نظرتان عوض شده است! بیایید با هم نظر چند محقق و کاربر عادی در این مورد را بررسی کنیم.

  • کتاب غذای روح است: این جمله را احتمالا بیشتر شما شنیده باشید، بسیاری کتاب خواندن را به غذا خوردن و تغذیه روحانی تشبیه می‌کنند!
  • خطر مصرف غذا و کتاب: دومین جمله مشهور درمورد کتاب و غذا خوردن، مربوط به سرانه مصرف آن‌هاست. متاسفانه همانطور که احتمالا اطلاع دارید سرانه مطالعه در کشور ما به طرز دردناکی پایین است، از طرف دیگر سال‌هاست که تمام جهان درگیر مشکلات شدید اضافه وزن است، کتاب خواندن و غذا خوردن هر دو از نظر مشکلات مصرفی شباهت دارند، اما کتاب در خطر کم مصرفی است و غذا در خطر مصرف بالا!
  • کتاب و غذا هر دو رشد انسان را میسر می‌کنند: ما با خوردن غذا، رشد کرده و سلول‌هایمان تکثیر می‌شوند، با خواندن کتاب هم سلول‌های مغز ما ارتباط‌های جدیدی با هم می‌گیرند و از نظر روحانی و عقلانی رشد می‌کنیم.
  • دریافت انرژی از غذا و کتاب: انرژی جسمانی مورد نیاز روزانه ما از غذا تامین می‌شود، برای این که کار کنیم، درس بخوانیم، ورزش کنیم و حتی بخوابیم نیاز داریم که کالری بسوزانیم، انرژی مورد نیاز و کالری مصرفی ما از غذایی که هر روز می‌خوریم تامین می‌شود، مغز ما هم برای فعالیت‌های فکری خود نیاز به پیش فرض‌ها و اطلاعاتی دارد که بتواند گره از مسائل باز کرده و در مباحث شرکت کند، انرژی این بخش از فعالیت‌های ذهنی ما با خواندن کتاب تامین خواهد شد.
  • کتاب و غذا هر دو می‌توانند مفید یا مضر باشند: درست است که تمام انرژی ما از خوردن غذا تامین می‌شود اما هر غذایی این انرژی را تامین نمی‌کند، بسیاری از غذاها می‌توانند برای بدن ما مضر باشند و بدون این که هیچ فایده‌ای برای آن داشته باشند فقط کالری به بدن وارد کنند یا حتی ما را مسموم کنند، درمورد برخی کتاب‌ها هم شما ممکن است دچار مسمومیت ذهنی شوید و باورهای غلط و غیر علمی و غیر عقلانی وارد ذهن خود کنید.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *