تاریخ امروز:6 خرداد 1403

بهترین مکان‌ها برای مسافرت تابستانه

تابستان که می‌رسد، وقت مسافرت تابستانه میباشد و جنب و جوش عجیبی را با خود به همراه می‌آورد، هوا گرم‌تر شده، مدارس و دانشگاه‌ها ترم تحصیلی را به پایان برده‌اند و بهترین زمان برای سفرهای خانوادگی و دوستانه فرا رسیده است. اگر شما هم دوست دارید که تابستانی متفاوت داشته باشید، می‌توانید این چک لیست را برای سفرهای بعدی خود، ذخیره داشته باشید!

در فصل تابستان، شاید بسیاری از مردم به دلیل گرمای هوا و شلوغ بودن جاده‌ها از سفر منصرف شوند، اما تابستان به توجه به تعطیلی‌ها و همچنین پراکنده بودن سفرها زمان بسیار مناسبی برای بازدید از مکان‌های جدید است! ضمنا بسیاری از ما در شهرهای گرمی مانند تهران زندگی می‌کنیم و شاید بد نباشد که به جز شمال کشور، به شهرهای خنک‌تر سری بزنیم!

  • فیروزکوه و دماوند: اگر زمان زیادی برای سفر ندارید و نمی‌خواهید خیلی از تهران دور شوید، یا اگر قصد مراجعت به تهران را دارید اما می‌خواهید از طبیعت هم بهره بگیرید، بدون شک شهرستان دماوند و فیروزکوه در استان تهران برایتان جالب خواهند بود. در فیروزکوه می‌توانید از تنگه واشی دیدن کنید و تنی به آب بزنید، آب و هوای فیروزکوه در بیشتر مواقع حتی در روزهای تابستانی هم خنک است!
  • کردستان زیبا با هوایی دلپذیر: محال است طبیعتی بهتر و بکرتر از کردستان و البته لرستان پیدا کنید! کردستان یکی از پایین‌ترین میانگین‌های دما در سراسر ایران را دارد، در کردستان علاوه بر طبیعت گردی و دیدن جاذبه‌های توریستی و فرهنگی، می‌توانید حسابی خرید کنید!
  • لرستان با طبیعتی چشم‌نواز منتظر شماست: اگر بخواهیم لیست مکان‌های تفریحی و طبیعی که در لرستان هر کسی باید ببیند را اینجا عنوان کنیم از حوصله خواننده خارج است، این استان به قدری جاذبه گردشگری دارد که باورتان نمی‌شود! حتما به لرستان سری بزنید و از دریاچه کیو، بام خرم آباد و قلعه فلک الافلاک دیدن کنید!
  • ماسال: بسیاری از ما ماسوله را می‌شناسیم اما شاید از ماسال کمتر شنیده باشیم، ماسال منطقه‌ای ییلاقی واقع در استان گیلان است. ماسال هوایی خنک و تازه دارد و طبیعت آن دیوانه‌کننده است، معتقدیم که هر کس حداقل یک بار باید به این بهشت زمینی سفر کرده و از طبیعت شگفت انگیزش دیدن کند!

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *