تاریخ امروز:6 خرداد 1403

با گیتار موسیقی جذاب‌تر می‌شود

بسیاری از نوازندگان و سازندگان موسیقی معتقدند که هیچ سازی به اندازه گیتار در سراسر جهان و در ژانرهای مختلف موسیقی محبوب نیست. در بیشتر قطعات موسیقی از پاپ گرفته تا سبک‌های موسیقی سنتی غربی و مکزیکی، از آهنگ‌های اسپانیولی گرفته تا آثار لاتین جدید یا کلاسیک همه و همه به عنصر مهمی به نام گیتار نیاز دارند. نوازندگان موسیقی راک و متال هم احتمالا هرگز نتوانند این سبک را بدون گیتارهای الکتریک جذابشان تصور کنند!

جالب است بدانید که تعداد قابل توجهی از نوازندگان و آهنگسازان مطرح دنیا از حدود قرن بیستم میلادی، گیتار می‌نواختند. در ارکستر سمفونیک اتریش نوازندگان ویالون زیادی بودند که در مصاحبه اعلام کردند که پیشتر ساز گیتار را نواخته و با این ساز به موسیقی علاقه‌مند شدند. بسیاری از آهنگسازان نیز قطعات موسیقی خود را به کمک گیتار و در مرحله بعد با پیانو نوشته‌اند.

گیتار در بیشتر ارکسترها ساز اصلی است و ملودی را به دست دارد، نوازندگان گیتار به صورت سولو یا چند نوازی خط اصلی آهنگ را نواخته و بقیه گروه آن‌ها را همراهی می‌کنند، همچنین در سبک‌های بلوز و جز گیتارهای بیس حجم صدا را افزایش داده و ریتم را برای سایر نوازندگان نگه می‌دارند. اما گذشته از همه اینا، چرا گیتار در این حد محبوب است؟! گیتار ساز فوق‌العاده جذابی است که در سال‌های اخیر به معنای واقعی کلمه زیر بنای موسیقی جدید را شکل داده است، اما دلیل محبوبیت بالای آن چیست؟

  • گیتار ارزان و در دسترس است: قیمت گیتار نسبت به سایر سازها بسیار کمتر است، این ساز را می‌توانید به راحتی در هر جایی پیدا کنید!
  • حمل آن راحت است: شما می‌توانید گیتار را در خانه، نوک قله، سفر و هر جای دیگری به راحتی بنوازید و مشکلی به لحاظ حمل و نقل نخواهید داشت.
  • یادگیری آن سخت نیست: یاد گرفتن نواختن اولین آهنگ با گیتار بسیار کمتر از سایر سازها طول می‌کشد و این موضوع به نوازنده انگیزه خواهد داد.
  • با گیتار همه کار می‌توان کرد: شما با گیتار می‌توانید در اکثر سبک‌های موسیقی و ارکسترها وارد شوید. با گیتار می‌توانید ملودی اصلی را بنوازید، آکورد بگیرید و به هر شکلی که دوست دارید از آن استفاده کنید.
اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *