تاریخ امروز:6 خرداد 1403

آیا آماده بازگشت به خانه هستید؟

فرقي نمي‌كند بخواهيد از يك سفر تفریحی یا کاری به خانه برگرديد، از كشور ديگري براي ديدن خانواده برنامه ريزي كنيد يا بخواهيد از دانشگاه و محل کار به خانه برگرديد، و يا حتي بخواهيد بعد از يك دوره فشار رواني و ماندن در حالت بقا و تروما، به خود واقعي‌تان بازگرديد! اين راهنماي مخصوص شما است، چند مورد بسیار کوتاه را پیش از آن که به خانه مراجعت کنید بررسی کرده‌ایم، تمام موارد بالا می‌توانند شامل این چک لیست شوند.

  • اول از همه، حتما چك ليست داشته باشيد: وقتي كه قصد بازگشت از سفر يا حتي دانشگاه و محل كار را داريم، خوب است كه يك چك ليست كوچك داشته باشيم، مرور كوتاهي داشته باشيد بر آنچه كه با خود آورده‌ايد و چيزهايي كه بايد با خود برگردانيد. اين ليست مي‌تواند شامل امور روزمره، ليست خريد خواروبار و البته ليست وظايف شما در محل كار هم باشد.
  • دارو و لوازم شخصی همراه داشته باشید: راه بازگشت چه یک راه دوازده ساعته باشد و چه یک مسیر نیم ساعته، می‌تواند به هر دلیلی از جمله ترافیک یا تغییرات آب و هوایی، شما را غافلگیر کند، همیشه بطری آب، لوازم شخصی مورد نیاز (خصوصا برای بانوان) و البته داروهایی که مصرف می‌کنید را همراه داشته باشید. ضمنا خوب است که مطمئن شوید تلفن همراهتان به اندازه کافی باطری دارد!
  • سفر خود را برنامه‌ريزي كنيد: قرار است به چه شكل به خانه برگرديد؟ اتوبوس؟ خودروي شخصي؟ قطار يا حتي پای پیاده؟ مسیر خود را برنامه ریزی کنید و حداقل به یک نفر خبر بدهید که کجا هستید، از کدام مسیر می‌آیید و حدودا چه زمان به خانه خواهید رسید. همچنین از باز بودن مسیرها، وضعیت ترافیکی، آب و هوا و حتی تاریکی و روشنایی هوا هم مطمئن شوید.
  • به اعضای خانه خبر بدهید: خوب است که پیش از بازگشت به خانه، به اعضای خانه و خانواده خود خبر بدهید که قصد مراجعت به خانه را دارید.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *