تاریخ امروز:6 خرداد 1403

حقایقی درباره هالووین که کمتر کسی می‌داند!

بیشتر ما جشن هیجان‌انگیز هالووین را تا حدودی می‌شناسیم، می‌دانیم در آخرین روز از ماه اکتبر و اواسط پاییز، شبی جادویی وجود دارد که بسیاری از مردم جهان آن را با پوشیدن لباس‌های عجیب و غریب که کاستوم نامیده می‌شوند جشن می‌گیرند، در این شب کودکان و نوجوانان مراسمی را مانند شب چهارشنبه سوری ما انجام می‌دهند که تریک اور تریت نام دارد، به این صورت که پشت در خانه‌ها رفته و شیرینی و شکلات می‌گیرند.

این جشن دوست داشتنی طرفداران زیادی در سراسر دنیا دارد اما حقایقی درمورد این شب اسرارآمیز هستند که کمتر از یک درصد مردم از آن خبر دارند! اگر موافق هستید در ادامه چند مورد از این حقایق را با هم مرور کنیم…

  • با وجود محبوبیت بالای این جشن، افراد زیادی در جهان ترس از هالووین دارند، فوبیای هالووین یکی از فوبیاهای بسیار متداول میان جوانان و نوجوانان است و فیلم‌های سینمایی زیادی هم درمورد این شب و اتفاقات ترسناکی مانند اقدام به جنایت و خشونت در قالب کاستوم‌ها و به طور ناشناس وجود دارد! بسیاری از افراد نیز به دلیل ترس از مسمومیت با شکلات‌های خانه‌های ناشناس، در این مراسم شرکت نمی‌کنند.
  • درست است که عجیب و غریب‌ترین لباس‌ها و کاستوم‌ها را می‌توان در هالووین دید و به نظر می‌آید که ممنوعیت خاصی در انتخاب لباس وجود ندارد، اما در ایالت‌های مختلف آمریکا و همچنین شهرهای مختلف جهان، ممنوعیت‌های خاصی برای پوشیدن برخی لباس‌ها وجود دارد، به عنوان مثال شما در ایالت آلابامای آمریکا اجازه‌ی پوشیدن لباس کشیش‌های کلیسا را در شب هالووین ندارید!
  • دیدن عنکبوت در هالووین برای بسیاری یک خبر خوشحال‌کننده است، چرا که بسیاری اعتقاد دارند که دیدن عنکبوت در هالووین نشانه‌ی تجدید دیدار با یک عزیز از دست رفته از دنیای ارواح است! دلیل استفاده‌ی زیاد از عنکبوت در دیزاین خانه به سبک هالووین هم به دلیل خوش‌یمنی و نه ترسناک بودن آن است!
اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *