تاریخ امروز:6 خرداد 1403

همان چیزی که برای مسافرت می‌خواستم

اگر اهل مسافرت و سفر هستید، دوست دارید که با هزینه معقول ایران گردی و جهان گردی کنید، اگر دوست دارید که در عین سفر، محیط خصوصی خانه را همه جا با خود داشته باشید، بهترین کار برای شما تهیه یک ون مسافرتی است، چه به صورت اجاره و چه خرید آن! ون مسافرتی یا کمپر یک وسیله نقلیه تمام عیار با امکاناتی در حد یک خانه لوکس است که سفر را برای عاشقان گردشگری فوق العاده آسان و لذت بخش کرده است. بسیاری از جهانگردان تصمیم دارند که تا آخر عمر در همین ون‌ها زندگی و به تمام نقاط دنیا سفر کنند!

اگر برای خرید کمپر بودجه کافی ندارید، دو راه پیش روی شماست، یا می‌توانید آن را به صورت روزانه و یا ماهانه اجاره کنید که احتمالا روزی از یک تا چند میلیون برایتان هزینه داشته باشد، و راه دوم هم این است که خودتان آن را بسازید! و البته که در این راه به تاییدیه و کمک کارشناس نیاز دارید. در ایران چند شرکت کمپینگ هستند که کارشان تبدیل وانت‌ها، مینی‌بوس‌ها و خودروهای باری به کمپرها و ون‌های مسافرتی است، اما دقت کنید که اگر قصد داشته باشید با این کمپر از مرز خارج شوید به مشکل خواهید خورد، چرا که برای جهان گردی با ون مسافرتی، کمپر شما باید حتما یک مدل تولید شده از کارخانه باشد و نه یک خودروی سفارشی!

رانندگی با کمپرها بسیار آسان است، اگر گواهینامه پایه دو دارید می‌توانید راننده کمپر هم باشید، اگر وانت یا خودرو مینی‌ون خود را به کمپر تبدیل می‌کنید حتی گواهینامه پایه سه هم برای راندن آن می‌تواند کافی باشد. توجه کنید که برای تبدیل خودرو به کمپر باید حتما از برقکار زبده و حرفه‌ای کمک بگیرید چرا که برای زندگی در این خودروها تنها باتری خودرو پاسخگو نخواهد بود. همچنین در نظر داشته باشید که ساخت کمپر حداقل سه هفته الی دو ماه زمان می‌برد.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *