تاریخ امروز:6 خرداد 1403

مغزتان را برای افزایش تمرکز در کار آماده کنید

در مورد افزایش تمرکز در کار میتوان اشاره کرد که خیلی از ما تمایل داریم که هنگام کار تمرکز بیشتری داشته باشیم که هم درآمد خود را افزایش دهیم، هم کار باکیفیت‌تری داشته باشیم و هم با بالا بردن بهره وری، زمان کمتر اما مفیدتری را کار کنیم، اما این کار فقط گفتنش ساده است، چگونه واقعا در عمل، کیفیت کار را بالا برده و کارمان را با تمرکز بالا انجام دهیم؟

  • در جای شلوغ کار نکنید: برای تمرکز باید اول از همه بستر مناسب فراهم کنید، برای افزایش تمرکز اگر در خانه هستید می‌توانید در ساعات پایانی روز کار کنید، اگر برایتان مقدور نیست می‌توانید به کتابخانه‌ها و فضاهای کار اشتراکی بروید.
  • گوشی را در کشو یا هر جای دور از دسترس دیگری بگذارید: تلفن همراه با نوتیفیکیشن‌های گاه و بی‌گاه و غیر ضروری باعث حواس پرتی و ضعف در تمرکز می‌شود، ترجیحا امور مربوط به ارتباطات را با سیستم انجام دهید و هنگام کار از گوشی استفاده نکنید.
  • حریم شخصی کمک می‌کند: اگر برایتان مقدور است، در اتاق را ببندید و در آرامش کار کنید.
  • در بازه‌های زمانی مشخص استراحت کنید: لازم نیست سخت و بدون استراحت کار کنید، این موضوع توانایی شما در تمرکز را به شدت کاهش داده و بازدهی شما را تضعیف می‌کند، در بازه‌های زمانی 25 الی 45 دقیقه‌ای به انتخاب خوب، چند دقیقه استراحت کنید.
  • غذا میل کنید: در بسیاری از مواقع دلیل رخوت و بی‌حوصله بودن ما، نرسیدن مواد مغذی به مغز است، حتما چیزی بخورید و سپس به کار ادامه دهید.
  • شب قبل از کار خوب بخوابید: این که شب گذشته چند ساعت و چقدر عمیق خوابیده باشید در عملکرد و تمرکز شما تاثیر به سزایی دارد.
  • از موسیقی‌های کلاسیک و آرامش‌بخش استفاده کنید: بسیاری از ما با موسیقی عملکرد بهتری داریم، در ورزش با موسیقی انگیزه می‌گیریم، با موسیقی بهتر درس می‌خوانیم و در خودرو احساس بهتری داریم، موسیقی را در محل کار هم امتحان کنید. یک ترانه بی‌کلام از ساز مورد علاقه خود پیدا کنید و به آن گوش دهید، اگر از نتیجه راصی بودید این موسیقی را به ما هم معرفی کنید!

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *